O NÁS

PIEŠŤANY STREET ART FESTIVAL

Piešťany Street ART je mestský festival pouličného umenia a world music. Koná sa každoročne, od roku 2016, v centre mesta, ktoré je na Slovensku unikátne, či už historicky vďaka tradícii kúpeľov a zahraničným návštevníkom z rôznych krajín sveta, architektonicky svojou polohou pri Mestskom parku a Kolonádovom moste, ale aj umelecky, keďže pouličné umenie a world music sú spontánnou a dlhoročnou súčasťou Piešťan. Jednotlivé vystúpenia prebiehajú priamo v uliciach mesta, na Kolonádovom moste alebo v partnerských reštauráciách a kaviarňach.

Okrem oficiálneho programu je centrum mesta, počas Piešťany Street ART festivalu, aj voľnou zónou pre pouličných umelcov, ktorí chcú prezentovať svoju autorskú tvorbu. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať emailom alebo telefonicky, a ak máte, pošlite nám URL odkaz na svoju audio nahrávku alebo video.   

PIEŠŤANY OPEN MIC

Open MIC je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov. Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia, spravidla za dobrovoľný honorár do klobúka. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie s asistenciou profesionálneho zvukára.