O NÁS

PIEŠŤANY STREET ART FESTIVAL

Festival v roku 2016 založil Branislav Galo ako neformálne stretnutie priateľov a pouličných umelcov. Inšpiráciou pre zorganizovanie festivalu bolo jeho pôsobenie v street art skupine Kamila Veterná Trio. 

Poskytnutím priestorov a občerstvenia pre umelcov festival výrazne podporil Aurel Rusnák, čím zároveň pomohol k vzniku tradície spolupráce s miestnymi reštauráciami a kaviarňami. Okrem tradičného pouličného umenia je Piešťany Street ART už od prvého ročníka, vďaka pravidelnému účinkovaniu Jozefa Hnídzika alias JuJu Planet Dub, programovo zameraný aj na experimentálnu a elektronickú hudbu. 

Festival pokračuje ďalšími ročníkmi v rámci platformy Urban Tone, ktoré spoločne organizujú Branislav Galo a Andrea Galová. Vďaka genius loci Piešťan, kozmopolitnej atmosfére a tradícii pouličného umenia v centre mesta sa Piešťany Street ART stáva prirodzenou súčasťou osláv leta. K hudobnému programu postupne pribudnú street art maľby, pouličné divadlo a pouličné cirkusové predstavenia. 

V roku 2021 sa festival stáva dvojdňovým a platforma Urban Tone prechádza pod jednotný názov Piešťany Street ART.

Piešťany Street ART sa koná každoročne, koncom júla alebo počas prvého augustového víkendu.

PIEŠŤANY OPEN MIC

Open MIC je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov. Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia, spravidla za dobrovoľný honorár do klobúka. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie s asistenciou profesionálneho zvukára.

Piešťany Open MIC sa koná každoročne, koncom januára alebo počas prvého februárového víkendu.