O NÁS

PIEŠŤANY STREET ART FESTIVAL

Festival v roku 2016 založil Branislav Galo ako neformálne stretnutie priateľov a pouličných umelcov. Inšpiráciou pre zorganizovanie festivalu bolo jeho pôsobenie v street art skupine Kamila Veterná Trio, kde hral na priečnu flautu spolu s gitaristkou a speváčkou Kamilou Melicherovou a bubeníkom Borisom Páleníkom.

Festival pokračuje ďalšími ročníkmi a vďaka genius loci Piešťan, kozmopolitnej atmosfére a tradícii pouličného umenia v centre mesta sa stáva prirodzenou súčasťou osláv leta. K hudobnému programu postupne pribudnú pouličné divadlo, pouličné cirkusové predstavenia, výtvarné umenie a móda. V roku 2021 sa Piešťany Street ART stáva dvojdňovým festivalom a mení svoj grafický vizuál na základe návrhu Moniky Škodovej a Natálii Uhrínovej, študentiek Západočeskej univerzity v Plzni, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Piešťany Street ART sa koná každoročne, koncom júla alebo počas prvého augustového víkendu.

PIEŠŤANY OPEN MIC LIVE

Open MIC Live je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov. Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia, spravidla za dobrovoľný honorár do klobúka. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie a asistencia profesionálneho zvukára.

Piešťany Open MIC Live sa koná každoročne, koncom januára alebo počas prvého febuárového víkendu.